Güncel Haberler

Kayseri’de camide vaaz veren imam, kadınları hedef aldı: ‘Kadınlarımız soyundukça soyunuyor’ – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kayseri merkez Ahmet ve Ayşe İnci Camisi İmamı Hüsrev Çakmak, dün saat 21.50 sıralarında verdiği hutbede depremleri “ahlaksızlık ve liderlik eksikliğine” bağladı.

soL Haber’den Özgür Avşar’ın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imamlık görevini yürüten Çakmak, hutbesine şu sözlerle başladı: “Kadınlarımız, kızlarımız giderek daha çok soyunuyor Allah’ım. Sen diyorsun ki, biz bu hale geldik. kendi ellerimizle yaptık.

“İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER ÇÜNKÜ…”

Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen yılki depremle sarsıldığımız için sana verdiğimiz sözleri unuttuk. Bugün bunu bize bir kez daha hatırlattın. Ne olur Rabbim, bizi yoluna döndür. İçimizdeki ahmaklar yüzünden bizi cezalandırma. Ya Rabbi, içimizdeki aptallar yüzünden bizi cezalandırma, Allah’ım.

KONYA’DA IAM’A SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan benzer bir durumun Konya’da da yaşanması ve Tahir Büyükkörükçü camisinde vaaz veren İmam Seyfullah Akyiğit’in açıklamaları tepkilere yol açtı. Diyanet İşleri Başkanlığı imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İmam şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz deprem oldu. Öğretmen kardeşlerimiz bizzat yaşadıkları olayı şöyle anlatıyorlar: ‘3-5 hafta oldu, Hatay depreminde hayatını kaybedenlerin hepsinin cenazelerini yıkıyoruz, belli ki cenazeler yapılmaya başlandı. İçeride bir ceset bulundu, kötü bir koku yok, aslında öyle bir koku var ki, akrabası kimmiş, hayattayken ne yapmış, Suriyeli bir kardeşimizmiş. Peygamber aşığı, Peygamber’e naat ve şiirler yazmış, Peygamber sevgisi gece gündüz dudaklarındaydı Gördün mü?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu