Güncel Haberler

İzmir’de 23 Nisan coşkusu kentin dört bir yanını saracak – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 30 gün boyunca kentin 30 ilçesinde büyük bir coşkuyla kutlayacak.

Mahallelerde ‘Gezici Çocuk Şenliği’ ile çocuklar tatil coşkusunu doyasıya yaşarken, 23 Nisan Salı günü Kültürpark büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bayram boyunca toplu taşıma ücretsiz olacak. İzmir Doğal Yaşam Parkı, 22-28 Nisan tarihleri ​​arasında 6-18 yaş arası ziyaretçilerini ücretsiz ağırlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kent genelinde düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak. “Her Yerde Festival Var” temasıyla 30 gün boyunca 30 mahallede düzenlenecek “Gezici Çocuk Şenliği” ile çocuklar pantomimler, sihirbaz gösterileri, konserler, dans ve tiyatro gösterileriyle tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilecek. İzmir”. 23 Nisan’da Kültürpark’taki Çocuk Şenliği’nde binlerce çocuk tatilin tadını doyasıya çıkaracak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma hizmetleri (İZDENİZ, İZULAŞ, METRO, ESHOT, İZTAŞIT, TRAM) 23 Nisan Salı günü ücretsiz hizmet verecek. İzmir Doğal Yaşam Parkı, 22-28 Nisan tarihleri ​​arasında 6-18 yaş arası ziyaretçilerini ücretsiz ağırlayacak.

Kültürpark’ta büyük parti
Kültürpark’taki çocuk şenliği 23 Nisan Salı günü saat 12.00’de başlayacak. Kaskatlı yüzme havuzu yanında gerçekleştirilecek programda 12:00-15:00 saatleri arasında çocuklara yönelik çadır aktiviteleri gerçekleştirilecek. Konserler, sihir ve dans gösterileri de dahil olmak üzere sahne etkinlikleri 13:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikler ayrıca 12.00-15.00 saatleri arasında açık alanlarda gerçekleştirilecek. Kukla gösterileri, spor etkinlikleri, sokak oyunları, oyun alanları ve gezici kütüphane gibi pek çok aktiviteyle çocuklar eğlenceli bir gün geçirecek.

Müzikli tiyatro gösterileri çocukları büyüleyecek
27 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 13.00’te “Çağdaş Yaşam Çocuk Korosu”, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Atatürk’ün oratoryosunu seslendirecek. Etkinlik ücretsiz olarak gerçekleşecektir. Çocuklara ve ailelerine yönelik ücretsiz müzikal tiyatro gösterileri, 24 ve 26 Nisan tarihlerinde saat 19.00’da Kültürpark Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Çocuklar, 24 Nisan’da Kral Şakir: Kapadokya Macerası ve 26 Nisan’da Maşa ile Ayı gösterisinin keyfini çıkaracak.

Olivelo’da çocuklarla “Dönüşüm Aile Kampı”
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilk kez düzenlenecek olan Dönüşüm Aile Kampı, Güzelbahçe Olivelo Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilecek. 27-28 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek kampta, atıkların önlenmesi, azaltılması, yeniden kullanılması ve dönüştürülmesine yönelik farkındalığın yaygınlaştırılması amacıyla 8-9 yaş grubu öğrencileri ve aileleriyle Atıksız Yaşam Atölyeleri gerçekleştirilecek. Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına dayalı, çevresel sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda sürdürülebilir bir yaşam, Doğa yürüyüşü, Yoga, Kuş Gözlemciliği, Kacheli koyunu ile buluşma, Eko-fiziksel bakış açısı: Geri dönüşüm odaklı sanat atölyesi, Geri dönüştürülmüş müzik aletlerinin ve müzik konserlerinin tarihi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu