Güncel Haberler

Savunma bakanı hastanelik oldu, iddialar ayyuka çıktı! Ne Biden’ın haberi var ne en yetkili kişinin: ‘Gizlilik’ hamlesi ilk kez açıklandı

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in hastaneye kaldırıldığının ortaya çıkmasının ardından ülkede Austin’in sağlık durumu tartışılıyor. Paylaşılan yeni detaylara göre; Savunma bakan yardımcısının, bakanlığı geçici olarak devraldığında Austin’in hastanede olduğundan haberi olmadığı ortaya çıktı. Austin’in daha önce de hastaneye kaldırıldığı ancak durumunun kötüleşmesi üzerine bu kez ambulansla iki kez hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. İşte Amerika gündemine damgasını vuran yeni detaylar…

BİDEN UZUN ZAMANDIR BİLİNMİYORDU

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü Pat Ryder, CNN’e yaptığı açıklamada, Bakan Austin’in 1 Ocak’ta hastaneye kaldırıldığı ve aralarında Başkan Joe Biden’ın da bulunduğu üst düzey yetkililerin nasıl müdahale edilmediğine ilişkin yeni ayrıntılar paylaştı.

İLK TABURCU OLDU, AĞRISI ARTTIĞINDA AMBULANSA ALINDI.

Ryder, Bakan Austin’in 22 Aralık’ta geçirdiği ameliyatın ardından hastaneye kaldırıldığını ve ertesi gün evine döndüğünü ancak ağrılarının artması üzerine 1 Ocak’ta ambulansla başkent Washington yakınlarındaki Walter Reed Askeri Hastanesi’ne götürüldüğünü söyledi.

‘GİZLİLİK’ ADIMI

Ryder, “Austin’i acil önlem olarak yoğun bakım ünitesine kabul ettiler, ancak daha sonra mahremiyet nedeniyle yoğun bakım ünitesinde kaldı” dedi. dedi.

Thumbs_b_c_7c14caaf4cb3f4101421aef820222da9

Savunma Bakan Yardımcısı Hicks’in 2 Ocak’ta geçici olarak bakanlık görevlerini üstlendiğini belirten Ryder, Porto Riko’ya resmi bir ziyarette bulunduğunu ve Austin’deki durumdan haberi olmadığını kaydetti.

GÖREVLİLER GÜNLER SONRA Öğrendi

ABD Savunma Bakanlığı’ndan 5 Ocak’ta yapılan yazılı açıklamada, Bakan Lloyd Austin’in 1 Ocak’ta hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı.

Thumbs_b_c_76d2a1d05e56d856b3e63a166f7b620c

Aralarında Başkan Joe Biden’ın da bulunduğu üst düzey liderlerin yanı sıra Pentagon yetkilileri ve Kongre üyelerinin Austin’in hastaneye kaldırıldığını günler sonra öğrendiği ortaya çıktı.

(AA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul Yeniden Refah'tan uzaklaşıyor!  Kamera Arkası Casus: O isim anılıyorİstanbul Yeniden Refah’tan uzaklaşıyor! Kamera Arkası Casus: O isim anılıyor
Tüyler ürpertici vahşet!  Evinde bıçaklanarak öldürüldüTüyler ürpertici vahşet! Evinde bıçaklanarak öldürüldü
Kış aylarında riskin arttığına dikkat çekti: Kışın en büyük riskine dikkat çekti: “Ani ölümler…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu