Güncel Haberler

Şanlıurfa AKP’de aday krizi: ‘Aday gösterilirse istifa ederiz’

2014 yerel seçimlerinde AKP’nin Akçakale belediye başkanı seçilmesinin ardından Saadet Partisi’nin adayı olan ancak seçimleri kazanamayan ve 2019 yerel seçimlerinde AKP tarafından bir daha aday gösterilmeyen Abdülhakim Ayhan’ın isyan ettiği iddia ediliyor. AKP Yandaşları Partisi’ne karşı.

AKP Şanlıurfa İl Müdürlüğü önünde toplanan AKP’liler, Abdülhakim Ayhan’ın Akçakale adaylığını kabul etmediklerini açıkladı. Basın açıklamasını 100’e yakın AKP’li adına okuyan AKP İlçe Başkan Yardımcısı Akçakale İsa Yap, şunları söyledi:

“AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ, CHP İTTİFAKININ ADAYI OLDU”

“2019 belediye seçimlerinde birçok kanaat önderimizin uyarılarına rağmen eski belediye başkanımız Abdülhakim Ayhan AK Parti’den istifa ederek Saadet Partisi, HDP, İYİ Parti ve CHP ittifakının adayı oldu. Buradan aldığı oylar ortada. Bu Millet İttifakına ihanettir. Bunu kabul edemeyiz. Değerli Milletvekili Hikmet Başak’ın tüm bunları bilmesine rağmen eski belediye başkanı Abdülhakim Ayhan’ın atanmaması halinde AKP’den istifa etmekle tehdit etmesi oldukça manidardır. Dün sosyal medyada AK Parti Akçakale Belediye Başkanı adayı olduğu söylenen Şanlıurfa Büyükşehir İl Meclis Üyeleri, Akçakale İlçe Meclis Üyeleri ve AK Parti İlçe Yürütme Kurulu Üyeleri Abdülhakim Ayhan, Geçmişte ilçemize herhangi bir hizmet vermemiş ve ilçede toplumsal gerginliğe ve usulsüzlüklere neden olmuş olup, yolsuzluk nedeniyle adaylığını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

“İSTİFA EDECEĞİMİZİ BEYAN EDİYORUZ”

Mahalleyi çöplüğe çevirmiş, geçmişte partimize karşı çalışmış, toplumsal gerilime neden olan olaylar gerçekleştirmişti. Akçakale ilçemizin hak ettiği hizmetleri alabilmesi ve toplumsal huzurun sağlanması için Abdülhakim Ayhan’ın atanmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle değerli il ve ilçe başkanımızı ilçemizin çıkarları doğrultusunda bir karar almaya çağırıyoruz. İl ve ilçe belediye meclisi üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak, geçmişte genel ve yerel seçimlerde Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin yanında olduğumuzu sandıklarımızla ortaya koyduk. Bu nedenle Abdülhakim Ayhan’ın atanması halinde istifa edeceğimizi ilan ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu