Güncel Haberler

Kardeş kent takımları Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri’nde – SPOR

Nilüfer Belediyesi tarafından, Nilüfer Kaymakamlığı himayelerinde, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Belediyespor Kulübü ve Nilüfer Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen 22. Nilüfer Uluslararası Spor Şenliği, kardeş şehirlerin yarışacağı etkinliklerle devam ediyor. Nilüfer İlçesi U16 takımlarının katıldığı basketbol turnuvası. Basketbol turnuvasına Nilüfer Belediyespor’un yanı sıra Türkiye’den Afyonkarahisar Dinar da katıldı; Yurt dışından ise Bulgaristan Ardino, Romanya Braila, Macaristan Balatonfüred, Almanya Hanau, Polonya Lublin ve Kosova Peja’dan U16 takımları katılıyor.

Turnuvanın açılış töreni Asırlık Spor ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Turnuva açılışına katılan kardeş şehirlerin takımları, hep birlikte fotoğraf çektirerek, kardeşlik ve dayanışma göstergesi olarak poz verdi. Ardından Nilüfer Belediyespor ile Kosova Peja takımları arasındaki açılış maçına geçildi.
İlk maçın şutunu CHP Bursa Nurhayat Altaca Milletvekili Kayışoğlu, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, Nilüfer Kulüp Başkanı Belediyespor Başkanı Muharrem Or ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erkan Öztürk ortaklaşa yaptı. Karşılıklı ataklarla devam eden karşılaşmada renkli anlar yaşandı.
İki gün sürecek ve tek maç üzerinden değerlendirilecek takımlar, elde edilen sonuçlara göre sıralamaya girecek. İki gün sürecek yarışmanın ardından ödül töreni 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu