Güncel Haberler

Kadın cinayetinin en önemli delillerini ‘bilmeden’ temizlemişler: Kan izlerini silmişler

İddiaya göre Fırat Yıldızhan, Saliha Gizem’i iple boğduktan sonra cansız bedenini kardeşi Yağız Yıldızhan ile birlikte kazı alanına gömdü. Polis tarafından durdurulan iki kardeş, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Olayın ardından Yıldızhan’ın arkadaşı Ahmet Ö.’den bir hafta süreyle araba istediği iddia edildi.

Aracın sahibi Ahmet Ö. İfadesinde, “Fırat yanıma geldi ve kızını hastaneye götüreceğini, bu nedenle arabaya ihtiyacı olduğunu söyledi.” Ahmet Ö, aracının çamurlu olduğunu belirtti. O devam etti:

“Arabamın dışı çamurla kaplıydı ve aracın ön kaputunda kan izleri vardı. Daha sonra arkadaşım Muzaffer geldi. Aracın dışını ve paspaslarını yıkadık. Araç içindeki kan ve çamur lekelerini bir bezle temizledik. Fırat’a sorduğumda elinin kesildiğini ve çamurlu yolda araba kullandığını söyledi.”

Gizem Yıldızhan’ın ailesinin avukatı Ahmet Erzi, aracın sahibi Fırat Yıldızhan ile birlikte Ahmet Ö. ve Muzaffer S., “suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek” suçlamasıyla Lapseki Başsavcılığı’na sevk edildi.

Cumhuriyet’e Konuşan Erzi, şunları söyledi: “Sürecin takipçisi olacağız. Sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alacağından şüphemiz yok” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu