Güncel Haberler

Diyanet, Volkan Konak hakkında suç duyurusunda bulundu! Ali Erbaş’a yönelik sert ifadeler kullanmıştı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Volkan Konak hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Konak, sosyal medya paylaşımında, kanunla görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “İslam dininin inanç, ibadet ve ahlâk esaslarıyla ilgili çalışmaları yürütmek, Toplumun din ve ibadethanelerin yönetimi konusunda aydınlatılması” ve Cumhurbaşkanlığının en üst makamı. Temsilcisi Ali Erbaş’ı rahatsız ederek kişilik haklarını ihlal ettiği iddia edildi.

Şüphelinin paylaştığı metnin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10. maddesinin uygulanması kapsamında düşünce, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarına girmediği, saldırgan, sert ve rencide edici, hakaret içerdiği açıktır. İslam dinine ve İslam’a inananlara, İslam dinine saldırıdır ve açıkça hakarettir.

Açıklamada, Konak’ın söylediği sözlerin “hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçlarını oluşturduğu belirtilerek, şöyle devam edildi: “Bu nedenle halkı kin ve düşmanlığa tahrik edenler, onları küçümseyen ve aşağılayanlar, Nefret ve ayrımcılığa neden oluyor, toplumsal kutuplaşmayı körüklüyor, milletin kutsallığına saldırıyor.” “İnançlı kişilerin dini duygularını rencide eden, alenen aşağılayan, dini değerleri aşağılayan Volkan Konak hakkında kamu davası açılmasını ve sonucunun Cumhurbaşkanlığımıza bildirilmesini rica ve talep ediyoruz.” ifadeler kullanıldı.

aa

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ailesinin durumunu paylaştı: Minik şortu ortalığı karıştırdı!Ailesinin durumunu paylaştı: Minik şortu ortalığı karıştırdı!
Karda şezlonga uzandı, giydiği elbise dikkat çekti!Karda şezlonga uzandı, giydiği elbise dikkat çekti!
Bu fotoğrafla barıştıklarını duyurdular!Bu fotoğrafla barıştıklarını duyurdular!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu